אירדייל טרייר

היסטוריה airedale-terrier-1205657_1920

אירדייל טרייר, כשמו הוא, אחד מבין הסוגים הרבים של גזע הטריירים.  המאפיינים הייחודיים של האירדייל הם בעיקר שהוא הטרייר בין הגדולים (אם לא הכי גדול), הוא חזק מאוד, גופו שרירי והוא בעל לסתות חזקות. הוא הורבע בעיקר בשביל לעזור בציד, ומכיוון שאחת מהתכונות המכוונות שפיתחו לו היא שחיה, הוא היה צד הרבה חיות מים בנוסף לחיות בר הרגילות.

עם השנים הוא הפך להיות גם כלב של צבא, משטרה ואנשים פרטיים שחיפשו כלבי שמירה / פעולה שיעזרו להם במשימות כאלו ואחרות.

תכונות ונתונים פיזיים

האירדייל ידוע בתור כלב שמצד אחד אינו תוקפני, אך מצד שני הוא כלב חזק מאוד שלא יודע פחד. דבר שמאוד עוזר למי שמעוניין בכלב שמירה מקצועי. בנוסף הוא גם נבון מאוד דבר שמקל על האילוף, ומזגו הטוב והשלו עוזר לו להשתלב בבתים של אנשים שמעוניינים לגדל אותו בתור כלב משפחה.

תוחלת חיים: כ 13 שנה (תוחלת חיים יחסית נמוכה לכלבים)

גובה: זכרים ונקבות כמעט באותו הגובה והמשקל, שנע בין 55-62 סנטימטרים.

משקל: נע בין 25 ל 35 קילו. לרוב, נקבות בדרך כלל שוקלות קצת פחות מזכרים בממוצע.

מחלות נפוצות

בעיקר בעיות שיש לרוב הגזעים של הכלבים שאלו בעיות ראייה בגיל מתבגר (סיכוי טוב להתעוורות, מומלץ לשים על זה את שומת הלב), ובעיות במשקל עודף שיכולות לגרום לעומס על הרגליים. מכל מקום אין לו זכר למחלות תורשתיות מסוימות. אך עם כל זה מומלץ כשהוא עוד גור ללכת בשלבי הגדילה הראשונים שלו ל וטרינר ולבצע לו בדיקות מקיפות.

 

file0001397619902

מידע נוסף

מומלץ מאוד לאלף אותו למה שאתם מעוניינים. מכיוון שהאירדייל משלב בתוכו גם אופי שלו וגם אופי חזק ושומר – באילוף נכון תוכלו לסגל אותו כבר מגיל קטן אם אתם מעוניינים שהוא יהיה כלב משפחה או מאידך שיהיה כלב ששומר (על השטח שלכם, על הצאן, או מכל סיבה שהיא). כמובן שבארגונים גדולים כמו צבא, משטרה וכו', כבר מגיל קטן מאלפים אותו להיות מה שמעוניינים להשיג ממנו.

מכל מקום הוא כלב מצוין שיכול להתאים להרבה דרישות.

Be the first to comment

Leave a comment