באסט האונד

היסטוריה file3461249227601

במקור הכלב באסט אהונד הגיע מצרפת, שם התגלה הגזע עוד בתחילתו. לאחר שהגזע לא היה פופולרי במיוחד הוא קיבל 'חיזוק' וטיפוח באנגליה, לאחר מכן באמריקה ואז התפשט לשאר העולם. ברגע שהוא התגלה באנגליה ובאמריקה התחילו להציג אותו בתערוכות ואנשים בעלי שם החלו להסתובב איתו.

תכונות ונתונים פיזיים

הכלב הזה אולי נראה קצת עצלן בשל האוזניים הנפולות שלו והמבט העייף שלו. אך הבאסט נחשב לכלב אנרגטי ופעיל. בעברו היה עוזר בציד ובגישוש אחר טרף. הבאסט נחשב לכלב עקשן, מה שמקשה את האילוף שלו. מה שאומר שכאשר אתם מתחילים לאלף אותו תמצאו את עצמכם לא פעם נענים בשלילה לפקודות שנתתם לו כמו ארצה, שב וכדומה, ויהיה עליכם לתמרץ אותו במניעים כמו חטיפים ותגמולים ש'ישחדו אותו' להיות ממושמע.

יש לו גם נטייה להשמנה לכן מומלץ מאוד להקפיד איתו על תזונה נכונה.

תוחלת חיים: כ15 שנים.

גובה: כ35 סנטימטרים.

משקל: כ 20 קילו, ויש הנוטים יותר לכיוון ה15 קילו.

מחלות נפוצות

כמו רוב הכלבים יש לו נטייה למחלות עיניים ואוזניים. אצלו זה קצת יותר בולט בשל הסיבה שיש לו אוזניים ארוכות שמשתרכות על הקרקע ולכן מומלץ לעתים קרובות לנקות לו את האוזניים. גם את העיניים מומלץ לנקות לו אחרי טיול או סתם במשך היום כדי לשמור לו על הגיינה ולמנוע את הדלקת הבאה. כמובן השמנת היתר שציינו לעי"ל גם היא בעיה נפוצה ובמידה ולא מקפידים על זה והוא משמין, הוא יכול לחוות דלקות מרפקים ועומס על הרגליים שלו בגלל המשקל העודף. לכן צריך גם על זה להקפיד היטב.

הקטנה

מידע נוסף

למרות כל החוצפה שלו והעקשנות, הבאסט נחשב לאחלה כלב משפחה. אוהב את הבעלים שלו ומסתדר נפלא עם ילדים ובני משפחה.

הדבר החשוב הוא, לשים דגש על 2 דברים חשובים:

  • לאלף אותו כבר מגיל צעיר ובאופן קשוח ולא לוותר לו אף פעם בגלל האופי העקשן שלו.
  • לדאוג שלא ישמין יתר על המידה ושיהיה תמיד נקי כדי שלא יהיה חולה.

Be the first to comment

Leave a comment