דני ענק

היסטוריהIMG_20141113_105425

דני ענק הוא בין הגזעים הגדולים ביותר של הכלבים כיום. הוא בעבר שימש כעזר לצוד חיות בר (ביניהן חזירי בר שהיו נפוצים מאוד ברחבי אירופה). מקורו של הגזע הגיע דווקא מגרמניה, למרות שיש הסבורים שהגיע גם ממקומות אחרים ברחבי אירופה. (הגזע דני עתיק דיו כך שלא בטוחים מאיפה בדיוק התחיל הגזע להתפתח).

בשל גודלו, הרבה אנשים בעלי כוח והשפעה היו מחזיקים אותו כחיית מחמד כסמל לכוח וגדולה באותם הימים עברו. כיום דבר זה כבר לא פופולארי ואנשים מעדיפים להחזיק כלבים קטנים כסמל לאופנה כזו או אחרת.

תכונות ונתונים פיזיים

הדני הענק כלב מאוד נוח וסבלני. למרות גודלו הענק, הדני מאוד שובב ואוהב לשחק ונוח מאוד למשפחתו ולאנשים סביבו. הוא גם נאמן מאוד לבעליו ויגן עליהם בשעת הצורך, אך אין לחשוש מהתפרצויות התקפיות וניתן לומר שהוא כלב שלו וטוב. בשל גודלו הענק, מומלץ לתת לו חינוך טוב כבר מהיותו גור כלבים קטן (כבר בהיותו גור הוא מתחיל לקבל גובהה וגודל יוצאים דופן) כדי שהגודל לא יפריע על החינוך שלו – כלב קטן קל מאוד לריסון כאשר הוא לא מאולף טוב, דבר שפחות קל אצל כלב שמשקלו מגיע למעל 80 קילו.

תוחלת חיים: כ10 שנים, יחסית קצת לכלבים, ייתכן שזה בגלל גודלו הענק.

גובה: 70-90 סנטימטר, כאשר הנקבות נמוכות יותר מהזכרים בכ10 סנטימטרים.

משקל: נקבות כ60 קילו, וזכרים כ 90 קילו. הבדל גדול מאוד בין נקבות וזכרים במשקל.

מחלות נפוצות

מומלץ ללכת עם הדני הענק שלכם לוטרינר כל תקופהקצרה מכיוון שיש לו מספר מחלות תורשתיות שיכולות לצוץ בכל שלב של החיים. ביניהם הידספלפסיה (בעיות במפרקים) שיכולה לעשות בעיות בלתי הפיכות לדני, בעיות באיברים פנימיים שאפשר לגלות רק אצל וטרינר ועוד… כמובן שאין לחשוש יותר מדי ואלו דברים שיכולים להיות אצל כל גזע, אך הם יותר נפוצים אצל הדני ולכן צריך לנהוג ביתר זהירות.

בנוסף, יש לו כמו רוב הכלבים בעיות עיניים (החלשה ואף עיוורון בגיל מאוחר).

file000176925773

מידע נוסף

הדני הענק הוא אכן ענק לכן מומלץ מאוד לאלף אותו כבר מגיל קטן כדי למנוע בעיות של קושי באילוף בגיל מתקדם. בנוסף, יש להקפיד לתת לו תזונה נכונה בגלל שכלב ששוקל בממוצע 80 קילו, קשה מאוד כאשר הוא ישקול 120 קילו ממשקל עודף. לכן תזונה מתאימה (תוכלו למצוא מידע מצויין על תזונה בלשונית "מזון לכלבים") תוכל לפתור הרבה מהבעיות ואף מהמחלות שלו.

Be the first to comment

Leave a comment