לברדור רטריבר

היסטוריה labrador-retriever-black

לברדור רטריבר הנו כלב טוב שקל לאילוף. מקורו של הלברדור רטריבר שנוי במחלוקת ולא בטוחים מאיזה אזור הוא הגיע, אך ידוע שבעבר (ובמעט מקומות גם כיום) התפקיד העיקרי שלו היה לעזור לדייגים להביא את הדגים שנפלו מרשתות הדיג שלהם בזמן שהם דגו. וזאת תודות ליכולת הגבוהה שלו לשחות, (זנבו מאזן את הגוף במים) ויכולת הציד שלו (שדומה לזו של הגולדן רטריבר) שמאפשרת לו לקחת את עם פיו את הציד (הדגים במקרה הזה) בלי להזיק לו ובקלות. המבנה עצמות של החזה שלו (שעושות את החזה של הלברדור גדול ושרירי) עוזר לו גם לשחות ביתר קלות במים.

תכונות ונתונים פיזיים

הלברדור רטריבר ידוע בתור כלב קל מאוד לאילוף ואינטליגנט ברמה גבוהה מאוד ביחס לשאר הכלבים. הוא משמש בהרבה מקומות בתור כלב נחיה (עוזר לנכים ומוליך אותם למקום חפצם) ואף ידוע ככלב סיוע לכוחות בטחונים בשלל דברים שיש בהם צורך (בעיקר למשטרה, בצבא פחות נעזרים בגזע הזה).

תוחלת חיים: בין 12 ל 16 שנה, כאשר כלבים שיחיו בתזונה נכונה ובאורח חיים בריא, יחזיקו בצורה משמעותיות יותר מאלו שלא.

גובה: 55-63 סנטימטרים, כאשר שוב, הזכרים גבוהים מהנקבות בשניים – שלושה סנטימטרים יותר מהנקבות.

משקל: 25-36 קילוגרם, כאשר הזכרים שוקלים שניים – שלושה קילוגרמים יותר מהנקבות.

מחלות נפוצות

הלברדור רטריבר ידוע בתור כלב בריא מאוד שאין לו הרבה בעיות בגילאים צעירים עד בוגרים. הבעיה העיקרית שלו כשהוא מתבגר היא קשיים בראייה, מה שגורם לו להידרדרות בראיה ככול שגילו עולה עד שהוא יכול להגיע לקשיי ראייה גבוהים מאוד ואף לעיוורון. אין הרבה מה לעשות עם זה, אך זה בדרך כלל קורה רק בגילאים מאוד בוגרים, וגם זה לא ממש משפיע או מפריע להם בגלל הזיכרון הטוב לשהם וחוש הריח המפותח מאוד שלו. השמנה – הלברדור רטריבר ידוע בתור כלב שיכול לאכול עוד ועוד ועוד ולא להפסיק. לכן חשוב מאוד בעיקר אתו (נכון גם לגולדן רטריבר) למתן לו את כמות המזון שהוא מקבל בכל יום ולהביא לו את הכמות מזון בתכיפויות קבועות ובכמויות מדודות ונכונות. בנוסף מומלץ מאוד לשים לב שלא מביאים לו אוכל לא בריא (מותר מדי פעם להביא לו משהו קטן לנשנש) או אוכל משמין. אפשר לקרוא בסימנייה מזון לכלבים לעוד מידע חיוני ושימושי.

מידע נוסף

לברדור רטריבר הוא כלב מצוין למשפחה. אחד הכלבים הכי ידידותיים לילדים ולמשפחה, קל לאילוף, חברותי ונוח לגידול. מומלץ בחום לאלף אותו כבר מגיל קטן כדי שיהיה מאולף לכל אורח החיים וישפר את החוויה שבגידולו.

Be the first to comment

Leave a comment