האסקי סיבירי

היסטוריה  file0001145893696

כשמו כן מהיכן הוא… האסקי סיבירי הגיע מסיביר, שם (ובסביבה הזאת) השתמשו בהאסקי סיבירי לגרור מזחלות למרחקים ארוכים, בקור עז ובתנאי מזג אוויר קשים מאוד. האסקי נחשב לכלב שיכול להסתגל למזגי אוויר קשים, אך למרות השימוש הנרחב שהיה לו ככלב שמושך וגורר מזחלות, מהר מאוד הוא התחבב על הרבה בני אדם והפך להיות חיית מחמד אצל הרבה משפחות. האסקי ידוע גם ביופי, פרווה יפה ועיניים לרוב בצבע כחול נוטה לחום.

תכונות ונתונים פיזיים

האסקי סיבירי כלב חזק ובריא מאוד. הפרווה שלו היא פרווה כפולה שמגנה עליו ממזגי האוויר הקרים. הוא מסתדר עם כולם, ולא מתפקד ככלב שמירה בשל אופיו ומזגו הנוח. אך עם זאת יש לשים לב שברגע שירגיש את הצורך הוא יגן על הבעלים שלו לא פחות טוב מאף כלב אחר. הוא מלא אנרגיה, ממושמע וקל לאילוף.

תוחלת חיים: כ15 שנים.

גובה: כ55 סנטימטרים.

משקל: כ28 קילו.

file000746523639

מחלות נפוצות

האסקי בדרך כלל כלב בריא מאוד ואין לו בעיות עם מחלות ארגיות וכו'… כמו רוב הכלבים הוא יכול לסבול מדיספלסיה (בעיות ירך) ובעיות בעיניים. כמובן שהגיינה ותזונה בריאה ומאוזנת שלא תגרום לו להשמנת יתר תעזור לו להימנע מהבעיות האלו מאחר והוא בכלליות כלב בריא מאוד.

מידע נוסף

כלב חביב מאוד שמומלץ לגדל במשפחה. האסקי עם מזג רוח טוב, ממושמע וקל לאילוף ומסתדר נהדר עם כולם.

יש אנשים המאלפים אותם לומר מילים מסוימות, הנפוץ ביותר זה "I love you", מאחר והאסקי ידוע בתור כלב שקל לגרום לו לומר הגיות ומילים דומות לצליל האנושי…

Be the first to comment

Leave a comment