בולדוג אנגלי

היסטוריהLola 1 canape

הבולדוג האנגלי בתחילת דרכו גדל ואומן על מנת להילחם בשוורים. באנגליה היה דבר נהוג (שחשבו שהוא נכון, עד היום לא יודעים אם זה באמת הגורם לזה) שהבולדוג היה נכנס לזירה עם שור והם היו נלחמים, ובשל עקשנותו של הבולדוג, גם כאשר הוא היה נפצע קשה הוא לא היה מרפה מהשור. הדבר שחשבו שדבר זה גורם, זה שהבשר של השור לפני השחיטה מתרכך עקב הלחימה עם הבולדוג והפציעות שהבולדוג גורם לו (למרות שלעתים כלבי הבולדוג היו מתים בקרבות עם השוורים). כל המשחק שוורים – כלבים הזה הוצא מהחוק בתחילת המאה ה19.

תכונות ונתונים פיזיים

הבולדוג נחשב לכלב אמין ביותר ואף ממושמע מאוד. הוא מגן טוב מאוד על משפחתו ועל הבעלים שלו ומציית להם. הוא נחשב גם לכלב מאוד חזק בשל מבנה גופו – דחוס ומוצק. הפנים שלו מוכנסות לתוך הראש, הרגליים שלו קצרות ושאר הגוף שלו רחב וחזק. כל זה מאוד מועיל לבולדוג האנגלי בתור כלב שמירה מעולה.

תוחלת חיים: כ 10 שנים.

גובה: כ 35 סנטימטרים

משקל: כ 20 קילו נקבות וכ 25 קילו זכרים.

file761300190661

מחלות נפוצות

בשל צורת גופו, הבולדוג נוטה הרבה פעמים לנחור (בגלל האף הדחוס שלו שמקשה לו על הנשימה). בנוסף, כמו הרבה מהכלבים יש לו נטייה לבעיות עיניים (עיוורון ודלקות) גם פועל יוצא של צורת הפנים הדחוסה שלו. יש לשים לב גם ששומרים לתת לו אוכל בריא בגלל שהרגליים שלו קטנות (אומנם חזקות אך עדיין), במידה והוא ישמין יתר על המידה יתחילו להיות אצלו דלקות בגלל הכובד של הגוף על הרגליים דבר שיוביל לפציעות ובעיות.

מידע נוסף

הבולדוג האנגלי כלב ממושמע שקל לאילוף, אך יש לשים לב שבמידה והוא מתחיל להרגיש שהוא הבוס בבית ושאין מי שאחראי עליו, הוא מתחיל לעשות מה שהוא רוצה ומפסיק להיות ממושמע בצורה קיצונית.

 

Be the first to comment

Leave a comment