בול טרייר

היסטוריה 524595_141359802658326_693911443_n

הבול טרייר הגיע מאזור צפון אנגליה. ממה שידוע, הבול טרייר הוא שילוב מהגזע של הטריירים, ויש בתוכו גם בולדוג ועוד כמה זנים חזקים. אנשים איחדו בין הזנים על מנת להביא לעולם גזע שיהיה חזק, אתלט ומוכן כמה שאפשר להיות כלב קרבות איכותי וחזק. ועם הזמן והאימונים (וההרבעות) הצליחו לייצר גזע שיהיה חזק ותוקפני (לאחר הרבעות ואימונים) שמתאים בדיוק לכלב קרבות (מבנה גוף צר וחסון).

תכונות ונתונים פיזיים

הבול טרייר הנו כלב חסון. יש לו מבנה גוף צר יחסית, רגליים כתפיים ואזור החזה – שריריים. הבול טרייר קיבל תכונות של כלב קרבות בגלל ההרבעות והאימונים עם השנים, מה שהפך אותו לכלב עם אופי תוקפני. עם זאת הוא כלב נאמן וצייתן מאוד. קל מאוד לאלף אותו, ולאמן אותו במידה ומעוניינים בכלב שמירה טוב וצייתן. מומלץ כמובן למי שמגדל אותו, לאלף אותו כבר מגיל קטן ולהציב לו את הגבולות הנכונים כדי לדאוג שהוא לא יהיה תוקפני או חסר רסן.

תוחלת חיים: כ 14 שנים. חלקם חיים יותר וחלקם פחות, תופעה שנגרמת בגלל ההרבעות הרבות שיצרו אתו עוד לפני שהגזע הפך להיות כה מוכר.

גובה: כ60 סנטימטרים. כאשר הנקבות יותר נמוכות בצורה לא משמעותית (ממוצע של 3-4 סנטימטרים פחות).

משקל: כ35 קילו, כאשר נקבות שוקלות כ 30 קילו.

582820_153760608084912_785962503_n

מחלות נפוצות

הבול טרייר סובל כמו רוב הכלבים מבעיות עיניים ועוד ששווה מדי פעם ללכת ולעשות לו בדיקות על מנת להיות בטוחים שלא נדבק במשהו או שהראיה שלו החלה להידרדר. בנוסף, מומלץ לבדוק אותו כבר בגיל קטן ולנסות לאתר מחלות שיכולות להיות מולדות כמו בעיות אגן תורשתיות או חירשות. דברים שיכולים לגרום לו לחוסר נוחות בהמשך.

מידע נוסף

חשוב לזכור שהבול טרייר כלב אנרגטי עם נטייה לתוקפנות. לכן מומלץ לשחרר לו לחצים ולהוציא אותו לטיולים ולמקומות שיוכל לרוץ בהם ולפרוק מתח ואנרגיות. כמובן שהספורט והפעילות הגופנית תעזור לו לחוזק ולבריאות הכללית שלו מה שיכול להאריך לו את שנות החיים ואף למנוע מחלות ודברים אחרים שבאים עם הגיל. לגבי אילוף, מומלץ כבר מגיל קטן להתחיל לאלף אותו ולחנך אותו לגבולות כדי שלא יגדל להיות כלב תוקפני או חסר גבולות ברורים.

Be the first to comment

Leave a comment