בוקסר

היסטוריה Boxer

הבוקסר נוצר לפני הרבה זמן, באזור אמצע המאה ה-19, כאשר הוא הורבע ע"י מספר גזעים כשהבולט בהם היה הבולדוג. בתחילתו, מטרתו העיקרית של הבוקסר הייתה שיהיה כלב חזק דיו כדי להחזיק את הטרף הניצוד (לא להרוג אותו, מה שלרוב אין בכוחו של הבוקסר) לאחר שנפצע, ולחכות שהצייד יגיע ויסיים את המלאכה. דבר זה היה נפוץ במשך מספר שנים בעיקר במדינות אירופה. לאחר מכן הבוקסר התפשט ברחבי העולם, בתקופה זו החל לשמש בעיקר בתצוגות ראווה ובתור חיית מחמד (הגזע הקטן יותר של הבוקסר) והפך לאחד מסוגי הכלבים הנפוצים ביותר באמריקה.

תכונות ונתונים פיזיים

הבוקסר נחשב לכלב שמח מאוד, אנרגטי שאוהב מאוד לשחק, להשתולל ולרוץ. הוא מסתדר מאוד טוב עם ילדים ומשפחה מה שיכול מאוד לעזור לילדים קטנים ומתבגרים שרוצים לשחק הרבה עם הכלב שלהם. בנוסף הוא כלב חזק מאוד שבמקרה הצורך יכול לשמש גם ככלב שמירה (הגזע הגדול יותר של הבוקסר). בגלל האינטליגנציה הגבוהה שלו, קל לאלף אותו ולחנך אותו לפי הצרכים שלכם. מומלץ כמובן להקפיד אתו על האילוף שלו כבר מגיל קטן מהסיבה שהוא מאוד אנרגטי וכל הזמן מחפש להיות בפעילות ועלול להיות פחות ופחות ממושמע עם הגיל במידה ולא קיבל אילוף כמו שצריך בגיל קטן יותר.

תוחלת חיים: כ12 שנים.

גובה: 50-65 סנטימטרים, כאשר הזכרים גבוהים בממוצע שלהם מנקבות באזור ה5 סנטימטרים.

משקל: הזכרים שוקלים באוזר ה 35 קילו, כאשר הנקבות באזור ה28-30 קילו. כמובן תלוי בתזונה ובאורח החיים של הכלב.

Boxer 2

מחלות נפוצות

הבוקסר נחשב לאחד הכלבים שיותר פגיע למחלות וגידולים כל שהם. מומלץ כל תקופה ללכת לוטרינר לעשות לבוקסר בדיקות ולראות שהוא בריא ושלא נדבק במשהו. יש גם חשש אצל הבוקסר לגידולים שונים (דבר זה מאופיין יותר אצל הבוקסר בניגוד לכלבים אחרים) ולניוון שרירים (שזה קורה בעיקר כאשר הבוקסר נמצא בחוסר פעילות מתמשכת, כמו למשל בוקסר שגדל בבית שלא מאפשר לו לרוץ ולהשתולל וכל היום הוא שוכב ולא עושה כלום). לכן מומלץ לשים לב ודגש על הבריאות של הבוקסר ולמנוע מראש בעיות כאלו ואחרות.

מידע נוסף

הבוקסר חכם ואינטליגנט, לכן מומלץ לנצל זאת ולאלף אותו כבר מגיל קטן כדי שלא יעשה בהמשך "חוכמות". כמו כן, הוא מועד למחלות וגידולים, לכן מומלץ לקחת אותו כל תקופה לוטרינר לבדיקות, לתת לו כל יום זמן משחק ריצה ופריקת מתחים ולהקפיד להאכיל אותו כמו שצריך ובצורה בריאה ונכונה.

 

Be the first to comment

Leave a comment