ביגל

היסטוריה IMG_7705

מקורו של הביגל מצפון בריטניה, שם הורבע עם מספר גזעים בינוניים שיצרו כלב בסדר גודל בינוני, עם זאת היו בהרבעה גם כלב או שניים שהנם ציידים (מקורם וגזעם של כל הכלבים שהורבעו כדי להגיע לגזע ביגל אינם ידועים מספיק לכן אנו מעדיפים לא לכתוב על מי מוטל הספק) ויצרו כלב בסדר גודל בינוני שהנו ציד מוצלח מאוד לחיות בר בסדר גודל בינוני. במספר מקומות (בעיקר במרכז בריטניה) הוא שימש לגישוש אחרי ציד, ואף המשטרה השתמשה בו מספר פעמים בתור כלב גישוש.

תכונות ונתונים פיזיים

הביגל הנו כלב חזק וחכם. הוא מסתדר היטב עם המשפחה, ילדים וכלבים אחרים. הוא יחסית קל מאוד לאילוף, כלב רגוע שלא נוטה לאלימות, ולמרות זאת במידה ומעוניינים הוא גם יכול להיות אחלה כלב שמירה בנוסף להיותו כלב טוב ונעים לסביבתו.

תוחלת חיים: בין 13 – 16 שנים. נוטים לחיות לפעמים יותר בשל המערכת החיסונית החזקה שלהם.

גובה: כ 40 סנטימטרים. נקבות קצת יותר נמוכות.

משקל: בין 8 – 12 קילו, נקבות שוקלות קצת פחות, בעיקר בגלל הגובה הנמוך יותר שלהן (לא בצורה דרסטית בכלל, חלקן באותו גובה עם הזכרים). 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

מחלות נפוצות

הביגל נחשב לכלב בריא מאוד עם מערכת חיסונית חזקה. הוא לא מאופיין בבעיות בריאותיות כלשהן ולכן אפשר להסביר דאגה מהלב לגבי הבעיות הבריאותיות שלו. כמובן שבגיל מאוחר או במידה ומתעורר חשד מומלץ מאוד לבקר אצל ה וטרינר ולבדוק ש הכל תקין אצלו (כמובן חיסונים כל שנה וכשהוא בגיל המתאים להתחיל את החיסונים. אנו מדגישים את זה פה כדי שלא יהיו אנשים שהם חלילה שאננים לגבי הנושא הזה בגלל שהוא כלב בריא עם מערכת חיסונים חזקה מאוד.).

מידע נוסף

הביגל כלב נפלא ונהדר, מי שמעוניין בכלב בסדר גודל בינוני שגם מסתדר נהדר עם ילדים יוכל למצוא אצלו את הפתרון. מומלץ לאלף אותו כדי להוציא ממנו את המרב, וכמובן לשחק אתו ולעזור לו לפרוק את כל המרץ שיש בתוכו!

Be the first to comment

Leave a comment