גולדן רטריבר

היסטוריהDSCN5225

גולן רטריבר – אחד הגזעים הנפוצים ביותר בישראל. כלב מצוין לגידול, לאילוף ולמשחק. מסתדר טוב עם הבעלים והמשפחה שלו, ועם כולם.

בעבר שימש הגולדן רטריבר לעזרה לציידים. כאשר היו יורים בציד שלהם (בעיקר ציפורים) הגולדן היה רץ ומביא את הציד. בשל פיו העדין, יכל הגולדן להביא את הציד ללא פגיעה בו.

 

תכונות ונתונים פיזיים

הגולדן אינו טריטוריאלי ואינו תוקפני, ולכן אינו יכולים לשמש ככלב שמירה. עם זאת, הוא כלב מאוד ידידותי, קל מאוד לאילוף ומסתדר טוב עם כולם. כלב מאוד מומלץ לגידול עם משפחה שיש בה ילדים. לא עושה בעיות כלל ומסתדר עם כולם.

תוחלת חיים: כ12 שנים.

גובה: כ60 סנטימטרים, משתנה בין זכר לנקבה, כאשר הזכר גבוהה בכ5 סנטימטרים יותר.

משקל: זכרים: כ 30 קילו. נקבות: כ25 קילו.

מחלות נפוצות

היפ דיספלסיה – בעיה של התפתחות גרועה של האגן. אפשרי לגילוי מוקדם בגיל חצי שנה – שנה בעזרת צילום רנטגן, וטיפול בעזרת ניתוח בגילוי מוקדם של הבעיה.לא בעיה כל כך נפוצה אך חשוב לשים לב אליה בגיל מוקדם כדי להמנע ממנה במידה והיא נמצאת.

אפילפסיה – יכול להיווצר מחוויה לא נעימה שקרתה, מהידבקות בנגיף או מחלות אחרות. במידה וההתקפים הם סידרתיים ניתן לטפל בעזרת תרופות.

אלרגיות – לגולדן יש הרבה אלרגיות לעור בעיקר, בשל פרעושים, חוסר ניקיון או אוכל לא בריא. ניתן לטפל כמובן בעזרת כדורים וטיפול אצל ווטרינר. (בחלק מהמקרים שינוי תפריט התזונה של הכלב יכולה גם לפתור את הבעיה).

בעיות עיניים – בגיל מתבגר הגולדן רטריבר מתחיל לאבד מהראיה שלו והיא מתחילה להיחלש (שגם ככה לא כל כך טובה), מומלץ לקחת את הגולדן רטריבר לבדיקה בגיל מבוגר (אזור גיל 12+) לוודא מה מצב הראיה שלו ולעזור לו במקרה הצורך.

מידע נוסף

הגולדן מאוד ידידותי וקל מאוד לאילוף. לכן מומלץ לאלף אותו אפילו לאילוף בסיסי כבר מגיל קטן כדי שיישאר לו האילוף גם לגיל בוגר יותר. הגולדן נוטה להריח לא טוב, לכן מומלץ אחד לכמה זמן לקלח אותו ואף לרכוש לו מוצרים מיוחדים לגרימת ריח טוב מהגוף (או למניעת ריח רע).

 

Be the first to comment

Leave a comment