יורקשייר טרייר

היסטוריה 2010 OCT 7 Sofie 3 months

היורקשייר הגיע מאזור בריטניה (באזור האיים). הוא נוצר כתוצאה של הכלאה בין מספר סוגים של טריירים (איך לא, כשמו כן הכלאתו). לא ידוע בדיוק אלו טריירים זווגו בשביל להביא את הגזע הזה לעולם, אך סבורים  שזווגו יותר טריירים שנוטים לגודל קטן עד ביוני בעלי פרווה שופעת.

יש הסבורים שהיורקשרייר טרייר נוצר בשביל להיום צייד של מזיקים קטנים שהיו חודרים לבתים, לאחוזות ולמקומות מגורים. אך הדבר אינו בטוח, והדעת הרווחת היא שהוא זווג בשביל להיות כלב מחמד, דבר הנתמך בכך שמספר בריטים בעלי חשיבות היו משתמשים בו כחיית המחמד וכבן הלוויה שלהם.

עם הזמן, בשל השילוב של הגזע (כבן לוויה וכצד מזיקים קטנים) החלו לעשות לו התאמות גנטיות והשבחת גזע והחלו למכור אותו. המחיר שלו רק עלה ועלה עם הזמן עד שבאזור שנת 1950 המחיר והגזע עצמו התייצבו.

תכונות ונתונים פיזיים

היורקשייר כלב אנרגטי מאוד. הוא אוהב לרוץ, להשתולל ולשחק. למרות גודלו הקטן, הוא לא יהסס לנבוח על זרים ולהתעמת עם מי שצריך. ייתכן בגלל התכונות של הגזע שלו לצוד מזיקים באשר הם. הוא נאמן מאוד לבעליו ועושה את העבודה המוטלת עליו. קל מאוד לאילוף בשל האינטליגנציה הגבוהה שלו.

תוחלת חיים: ליורקשייר תוחלת חיים גבוהה מאוד, הוא יכול להגיע אפילו עד גיל 22, וממוצע התמותה אצלו הוא כ17-18 שנים.

גובה: כ18 סנטימטרים, רובם באזור ה15 סנטימטרים.

משקל: כ3 קילו.

file9341289155451

מחלות נפוצות

היורקשייר נוטים למחלות גנטיות לרוב. מומלץ ואף דרוש לעקוב אחר החיסונים שלהם על מת שלא ידבקו במחלות הרגילות בגלל שהמערכת החיסונית שלהם חלשה יחסית. בעיה נפוצה מאוד אצלם זה בעיות בשיניים, לכן מומלץ לדאוג לניקיון השיניים שלהם ולהאכיל אותם בצורה נכונה ובריאה (ניתן לראות עוד פרטים במזון לכלבים.)

Photo 30-06-2013 19 28 51

מידע נוסף

היורקשייר טרייר כלב אינטליגנט שקל מאוד לאילוף, לכן מומלץ כבר מגיל קטן לעבוד אתו על מטרה מסוימת במידה וקיימת. אם לא, תמיד טוב לאלף אותו למשמעת בסיסית שתמיד תקל על הטיפול בו וההנאה עמו. כאשר משחקים אתו, נדרש לשים לב שהוא לא נמצא נופל ממקומות גבוהים או מקבל מכות מכיוון שהוא כלב חלש ועדין שיכול להיפצע מהר.

Be the first to comment

Leave a comment