פודל

היסטוריהirish parade 163

ההיסטוריה של הפודל מגיעה מגרמניה. שם גדל והתפתח. בעבר תפקידו העיקרי של הפודל היה לעזור בציד, (כאשר היה פודל גדול) ולהיות כבן לוויה לאנשים חשובים (כאשר הוא קטן). הפודל ידוע כגזע שיכול להיות גדול או קטן, תלוי באיזה גזע החלטתם לטפל ולגדל. הגזעים הגדולים היו עוזרים בעיקר בהבאת הציד (ולרוב לא בתפיסתו), בעיקר ציד שהיה בים בשל המיומנות הטובה שלהם בשחייה ובשהות במים. הגזעים הקטנים של הפודלים פחות שימושיים בתור עזרה לציד, ומשמשים ושימשו יותר בתור חיות מחמד וכבני לוויה.

כיום, הפודל הוא הגזע הפופולרי ביותר באמריקה מבין כל גזעי הכלבים הקיימים שם כיום. (בעיקר בשל האינטליגנציה הגבוהה שלו והיכולת שלו להגיע בגדלים שונים.).

תכונות ונתונים פיזיים

הפודל ידוע בתור כלב חברותי מאוד שמסתדר נפלא עם ילדים ומשפחה. לרוב הכלב לא מתאים להיות כלב שמירה, אך במידה ומעוניינים אפשר לגדל את הגזע הגדול של הפודל ולאלף ולאמן אותו להיות כלב שמירה.

הפודל הנו בין הכלבים החכמים ביותר, וקל מאוד לאלף אותו, לאמן אותו ולהיעזר בו במה שרוצים. הוא גם אוהב מאוד לשחק ולהשתולל ומומלץ מאוד לגדל אותו עם אנשים אנרגטיים שאוהבים לצאת החוצה ולפרוק אנרגיה.

תוחלת חיים: כ16 שנים. (לכל סוגי הגזעים, גדולים בינוניים וקטנים. כמובן תלוי באופן הגידול ושמירה על בריאותו של הפודל).

גובה ומשקל.

קטן : 5-8 קילוגרם – כ25 סנטימטרים.

בינוני: 9 – 16 קילוגרם – כ 35 סנטימטרים.

גדול: 18 – 35 קילוגרם – כ 55 סנטימטרים

מחלות נפוצות

לפודל יש נטייה לבעיות בריאותיות בעיקר בגיל מבוגר. ביניהן בעיות עור, בעיות בעצמות בשל השמנת יתר, בעיות ראייה ועוד מספר בעיות פחות נפוצות. לכן, מומלץ ללכת לבדיקה שגרתית כל כמה זמן אצל ה וטרינר כאשר הפודל מתבגר  כדי לתת טיפול מקדים לכל בעיה שלא תצוץ.

20140704-DSC_1002

מידע נוסף

כלב חכם מאוד ומומלץ מאוד לגידול במשפחה במידה ומחפשים כלב חכם, אוהב ומשפחתי. מומלץ לאילוף אפילו ברמה הביתית ולא המקצועית, בשל האינטליגנציה הגבוהה שלו, כדי להפיק ממנו הרבה יותר. יכול ללמוד בקלות גם תעלולים ודברים בסגנון.

Be the first to comment

Leave a comment