פורמניין

היסטוריה  dog-1113398_1280

הגזע פורמניין נקרא על שם האזור פורמניין שבמרכז אירופה (חלק מגרמניה). הגזע פורמניין הוא מהגזע של כלבי שפיץ שבעבר שימשו ככלבי עבודה, ועיקר ייעודו של הפורמניין היה להיות כלב שמירה ( בזמן שהיה גדול יותר) ולאחר מכן כלב אצולה (מאז עלתה הדרישה שיהיה כלב קטן יותר).  הפורמניין הוא אחד הגזעים הפופולריים בעולם בגלל גודלו יופיו ותכונותיו.

תכונות ונתונים פיזיים

כלבי הפורמניין נחשבים לכלבים מאוד עליזים וקופצניים. קשה מאוד לפספס את האנרגטיות האדירה שיש לכלב הקטן הזה כאשר שוהים בסביבתו. הפורמניין כלב מאוד אנרגטי שקופץ לכל רחש קטן. למרות גודלו הקטן הוא יכול לשמש ככלב שמירה בעיקר בגלל ערנותו הגדולה וחוסר הפחד שלו לקפוץ גם על כלבים ואויבים הרבה יותר גדולים ממנו כדי להגן על מי שצריך.

תוחלת חיים: כ15 שנה.

גובה: כ25 סנטימטרים.

משקל:כ3 קילו.

 

pomeranian 2_320x213 (1)

מחלות נפוצות

כמו רוב הכלבים הקטנים, סובל הפורמניין מכאבים ודלקות במפרקים בעיקר כאשר הוא מתחיל להשמין. בשל גודלו הקטן קשה לו לסחוב את המשקל של עצמו ולכן במידה והוא משמין – הדבר הופך לו למסוכן בריאותית. מכל מקום הוא לא נוטה להשמנה בשל האנרגטיות האדירה שלו, מה שמוריד ממשקלו הרבה קלוריות ושומן.

מידע נוסף

הפורמניין כלבים קלים לאילוף. למרות שהרבה מהם נחשבים חצופים ועם אופי מיוחד לכל אחד מהם, אפשר לאלף אותם בקלות ואף מומלץ לאלפם.

 

Be the first to comment

Leave a comment