רועה גרמני

היסטוריה file0001830753974

עוד בעבר הרחוק, כשהיו הרבה סוגים של כלבים "רועים", היה צורך בכלב שמירה ותקיפה חזק ו"משודרג" שישמור על העדרים ועל החוות של האנשים. לכן, הרביעו מספר סוגים של גזעי רועים, ולבסוף "נוצר" הגזע "רועה גרמני". הרועה הגרמני שימש בין היתר גם בתערוכות שנערכו כבר בסוף המאה ה19, שימש כבר בתחילת המאה ה18 לשמירה על חוות וצאן נגד גנבים, זאבים, שועלים וכל סוגי החיות למיניהם. הוא ידוע גם כאחד שיודע לעבוד בעבודת צוות, לכן בהרבה מהמקומות שבהן היה סכנה לחיות גדולות כמו דובים, היו מגדלים מספר גדול יותר של רועים גרמניים שהיו מגרשים בעבודת צוות ואף הורגים דובים וחיות גדולות אחרות.

תכונות ונתונים פיזיים

הרועה הגרמני ידוע בתור כלב שמירה מצוין. בנוסף, הוא נאמן וידידותי לבעליו ולסובבים אותו. באילוף נכון אפשר לגרום לו להיות תוקפני ולהתנהג כמו כלב שמירה רציני יותר. ומצד שני אפשר להרגיל אותו לחיי משפחה ולגרום לו להיות כלב רגוע וחביב. כמובן תמיד יהיה תבוע בו הרצון לשמור ולהגן על הבעלים שלו לכן תמיד הוא יהיה מוכן להילחם כמה שצריך כדי להגן על הבעלים שלו.

תוחלת חיים: כ16 שנים. כאשר גידול נכון והאכלה נכונה יכולה לעזור לו לחיות מעל 18 שנים!

גובה: כ 60 סנטימטרים, נקבות כמעט באותו הגובה.

משקל: זכרים ונקבות שוקלים כ 45 קילו, לפעמים יותר מ55 קילו, תלוי בתזונה ובפעילות הגופנית היומיומית.

מחלות נפוצות

הרועה הגרמני נחשב לכלב בריא. אך כרוב הכלבים, יש לו נטייה להידרדרות בראייה כאשר הוא מתקדם עם הגיל, וכשהוא מגיע לגיל מבוגר ברוב המקרים הראייה שלו מדרדרת ואין כל כך מה לעשות עם זה. אך מומלץ ללכת לבדיקות כל תקופה – בגיל מבוגר אצל הווטרינר לראות ש הכל תקין ואם יש מחלות כלשהן, (מהסוג של עיוורון, בעיות שמיעה) להיות מודעים אליהן.

מידע נוסף

אחד הגזעים הנפוצים ביותר בעולם וגם בישראל. נחשב לכלב טוב ומובחר שבאילוף נכון יכול להיות כלב נהדר. משמש הרבה פעמים גם לכוחות משטרה, צבא וביטחון מכל הסוגים בשל היכולות המיוחדות שלו לזיהוי ולחימה.

 

Be the first to comment

Leave a comment