רועה קווקזי

היסטוריה dog-224781_1280

הרועה הקווקזי הגיע מלא מקום אחר מאשר קווקז. הרועה הקווקזי התפתח והפך להיות אחד הכלבים החזקים ביותר בין הגזעים של הכלבים. הוא גבוה, חזק ושוקל הרבה. כבר בעבר הוא היה מגן על העדרים של הכבשים, הפרות והחיות של הרועים. בנוסף הוא היה מגן מפני זאבים, דובים וכל חיה שהייתה מנסה להיכנס לטריטוריה של הרועה שלו וכמובן מפני גנבים ופורצים. יש לו נאמנות בלתי מעורערת, הוא חזק, סיבולתי,  בעל זיכרון מצוין, לא מפונק ויודע לעשות את העבודה.

תכונות ונתונים פיזיים

הרועה הקווקזי נאמן מאוד, עובד ללא פינוק וקל לאילוף. יש לו זיכרון טוב מאוד, והוא נקשר מהר מאוד לבעלים שלו וקשה לו מאוד להסתגל לבעלים חדשים. הוא אינו מפחד מדבר, לא מפורצים לא מחיות (כל גודל וסוג של חיה לא מרתיעה אותו) והוא מוכן בקלות למות כדי להגן על מה ששייך לבעלים שלו.

תוחלת חיים: כ 12 שנים.

גובה: 85 סנטימטר עד כמטר (זכרים). 70 סנטימטר עד כ 85 סנטימטר (נקבות).

משקל: זכרים – 85-125 קילו. נקבות – 60-80 קילו.

מחלות נפוצות

הרועה הקווקזי גדל והסתגל לתנאים קשים ביותר. לכן הוא חסין מרוב המחלות, הבעיות והסיכונים האפשריים, גם מחום עז וגם מקור עז. למרות זאת, הוא יכול כמו רוב הכלבים הגדולים להיפגע בבעיות מפרקים במידה והוא משמין יותר מדי (חוצה את גבול ה120 קילו) וככה מעמיס יתר על המידה על המפרקים שלו.

מידע נוסף

מומלץ לגדל את הרועה קווקזי רק אנשים מנוסים עם כלבים, שיש להם שטח פתוח גדול שהוא יכול להוציא בו מרץ ומומלץ בעיקר לכאלו שמעוניינים בכלב שמירה רציני. הרועה הקווקזי ידוע בתכונה שלו לשמור ולהגן על הבעלים שלו, לכן מומלץ לשים לב שהוא מקבל אילוף כמו שצריך, ושהוא יודע מהן הגבולות. מומלץ לא לתת לו להישאר לבד עם אנשים שהוא לא מכיר או שלא יכולים לקחת עליו שליטה, מכיוון שהוא נאמן מאוד לבעליו והוא יכול לגרום נזק (שלא בכוונה) לאנשים אחרים בשל הגודל העצום והכוח האדיר שיש לו.

 

Be the first to comment

Leave a comment