אוכל לגור כלבים

מזון מומלץ לגור כלבים, וממה מומלץ להיזהרtovik_merszipups7w_wallpaper

רבים מאמצים גורי כלבים, חלק אפילו מגדלים כלבה שממליטה גורי כלבים! השאלה היא מה הגורים אוכלים? מה האמא אוכלת? לכן אספנו בשבילכם את כל המידע הרלוונטי כדי שתוכלו לדעת מה להביא להם לאכול!

אמא

כאשר הגורים נולדים, האוכל שהאמא צריכה כעת הוא נמוך יותר מהסיבה הפשוטה שכעת אין לה עוד 'ראשים' להאכיל בתוך הגוף שלה, אך כעת היא מתחילה להניק את הגורים – לכן צריך להביא לה הרבה מים ומזון מזין ובריא (עם כמה שיותר ויטמינים וסיבים תזונתיים. ניתן למצוא בחנויות שמוכרות אוכל לכלבים אוכל ספציפי לכך) על מנת שתוכל להניק את הגורים בצורה הטובה ביותר.

לא לשכוח גם להוציא את האמא לטיול ולהתאווררות אחרת היא לא תעזוב את הגורים שלה, בנוסף לדאוג לגורים לאזור חמים ושקט כדי שיתפתחו כמו שצריך ולא חלילה ימותו.

  • כמובן שיש עוד ספר ומדריך שלם באיך ממליטים את הגורים, למה צריך לדאוג ומה צריך לעשות. במידה ויהיה צורך, כתבו לנו ואנו נביא לפה מדריך מפורט ורציני יותר.

גוריםfile9911308674341

בשלב הראשוני (בחודש הראשון) הגורים רק יונקים מהאמא, ולאחר חודש הם כבר מתחילים לאכול לבד ורק מדי פעם חוזרים לינק מהאמא. לאחר חודש וחצי הם כבר מסתדרים לבד, אוכלים לבד וכאן אתם נכנסים לתמונה:

דבר ראשון, צריך לשים לב שהכמות אוכל שהגור אוכל היא הכמות הנכונה. גורים יכולים מהרגע שהם נולדו עד שהם מגיעים לגיל שנה וחצי – שנתיים להכפיל את משקלם בכ פי 100 ממשקל גופם הראשוני! מה שאומר שהם צורכים הרבה אוכל. אבל צריך לשים לב שהם לא צורכים יותר מדי אוכל. יש לכך 3 סיבות עיקריות:

  • גור שאוכל יותר מדי ומשמין, גם אם הוא מרזה לאחר מכן, נשארת בו 'טביעה' של השמנה ולכן בגיל בוגר יותר תמיד תהיה לו נטייה להשמנה.
  • כאשר נוצר עומס של משקל על הגוף של הגור, העצמות של מתקשות לסחוב את המשקל ונוצרות לו דלקות ופגיעות פנימיות שמשפיעות לו על כל החיים. בין אם דלקות חוזרות ונשנות או פציעות עתידיות. מה שיגרום לו להיות הרבה יותר חלש ופגיע לכשיגדל.
  • גור שאוכל נכון, יגדל להיות כלב כלב הרבה יותר בריא. כלב בריא הוא כתוצאה מאוכל נכון (כמובן שיש מרכיבים של ספורט, תנאים טובים). כאשר הגור אוכל נכון וגדל בצורה מדודה וטובה, העצמות שלו מתחזקות באופן נבנה וטוב, והגוף שלו מקבל את כל הויטמינים והסיבים התזונתיים הדרושים לו. די לאנשים נטייה לחשוב שגור צריך הרבה בשר בשביל כל החלבון שהוא צורך בשלב ההתבגרות. – דבר זה בלפני עצמו נכון, אך בבשר יש חוסר בסידן ולכן לא טוב יהיה להביא לגור שלכם כל היום לאכול בשר ביתי מכיוון שיש סידן ועוד דברים תזונתיים שהגור מפספס באכילה ודבר זה יכול מאוד לפגוע בו בעתיד ובגדילה שלו.
  • צריך לתת לגורים הרבה ארוחות ביום, לכן צריך לשים לב שהארוחות מדודות עם כמות אוכל נכונה ומספיקה. הכמות ארוחות הנדרשת ביום לגורים היא 4 ארוחות ביום.

מספר דברים נוספים

יש לשים לב שלא שוכחים לחסן את הכלב בגיל המתאים ( בערך בגיל חצי שנה – שנה, משתנה…), ולוקחים אותו לבדיקות תקופתיות בזמן הגדילה שלו. לגורים יש מערכת חיסונית חלשה יותר משל גברים בוגרים ולכן הם יכולים לחלות במחלות בתדירות יותר גבוהה ממה שגורים בוגרים חולים. יש להקפיד על אזור חמים שבו ישהה הגור ולדאוג שיש לו את המזון המתאים ובכמות הנכונה.

גורים גם נוטים לאכול תמיד 'שטויות'. זאת אומרת שכל אוכל שהם רואים בין אם בבית ובין אם הם נמצאים עכשיו בטיול בפארק השכונתי, הם לא יבדילו בין תמר רקוב ששוכב כבר חודש על הדשא לבין חתיכת בשר איכותית. מבחינתם שניהם ראויים לאכילה ואין שום בעיה לאכול משניהם! לכן צריך לשים לב שלא נותנים לגור לאכול שטויות או 'כל מה שבא לו' מכיוון שזה בקלות יכול לפגוע בו.

Be the first to comment

Leave a comment