מזון לכלבים

מזון לכלב

במה נאכיל את הכלב שלנו?
שאלה שהרבה בעלי כלבים שואלים.
תמיד אפשר להאכיל את כלבנו באוכל של בית, בקופסאות שימורים לכלבים, בחטיפים, במזון איכותי יותר, במזון איכותי פחות, בבשר..

אבל מה באמת מומלץ?

בקישורים הבאים תוכלו לראות מה הכי מומלץ לפי קטגוריות, כמובן זוהי המלצה בלבד, אך זכרו שבריאות הכלב חשובה מאוד. היא תחסוך לכם הוצאות כספיות על וטרינר, תאריך את חיי הכלב ותגרום לאיזון ואקסטרה חינוך לכלב (כלב שיודע גבולות ויודע מה מותר ומה אסור לו לאכול).

פרטים נוספים כלליים:

תמיד חשוב לזכור, שלכל כלב יש התאמה מיוחדת בשבילו שלא נכללת בקטגוריות שלע"יל.

זאת אומרת:

ישנם כלבים שגם אם הם חולים, עדיין יוכלו לאכול אוכל רגיל וזאת מכיוון שהם גזע חזק כמו למשל אמסטף <, > פיטבול <   ועוד סוגים שונים של כלבים, שפחות מושפעים מהתזונה שלהם. זה תקף גם לכלבות שהן בהריון, לכלבים בוגרים וצעירים.

כמובן שתמיד טוב ובריא יותר להביא לכלבכם את האוכל האיכותי ביותר שקיים בשוק וזה מכמה סיבות:

  • חיים ארוכים יותר: מוכח בוודאות שכלב שאוכל באופן מסודר, (לרוב הכלבים, כאשר הם מתבגרים וכבר אינם גורים – מומלץ לאכול ארוחה אחת ביום בזמן קבוע) חי זמן רב יותר והרבה יותר שנים.
  • בריאות: כאשר כלבכם אוכל באופן מסודר ורק אוכל בריא שמותאם לכלבים, הוא הרבה יותר בריא, חזק וחי הרבה יותר טוב.
  • כסף: כאשר מקפידים לתת לכלב את האוכל האיכותי והמזין שלו, גם חוסכים כסף בכך שלא מביאים לו לאכול שטויות אחרות שעולות הרבה יותר כסף. בנוסף, רוב המזון לכלבים שנמכר כיום יוצא זול יותר כאשר זה אוכל איכותי, מכיוון שכמות המזון שהכלב צריך לאכול היא יכולה להיות עד חצי מכמות המזון שצריך להביא לי כאשר מדובר באוכל לא איכותי! יתרה מכך, כאשר הכלב אוכל כפי שצוין לעי"ל, קטנים בעשרות אחוזים הסיכויים שלו להיות חולה ולהגיע לוטרינר (דבר שלעיתם יכול לעלות הרבה כסף) ובכך חוסך מהבעלים את עלויות הטיפול שיכולות להגיע לאלפי שקלים.
  • מומלץ לקנות מזון ממותגים ידועים שכבר שנים נמצאים על המדפים ויש לגביהם המלצות.

במידה ויש לכם שאלות ספציפיות שלא מצאתם עליהן תשובה, תמיד תוכלו להשאיר שאלה ב "שאלות ותשובות" ונענה בהקדם האפשרי על שאלתכם.