אוכל לכלב בוגר

אוכל לכלב בוגרIMG_4806

רובנו, כאשר אנו מגדלים חיית מחמד, בין אם זה חתול, סנאי, אוגר, חמוס או במקרה שלנו – כלב. הוא מגיע בשלב מסוים להיות כלב 'בוגר', זאת אומרת שהוא מתחיל לשנות מההרגלים שלו:

  • הרבה פחות אנרגטי, תמצאו אותו הרבה פעמים מעדיף לשהות על הספה בבית, לנוח במלונה שלו בחוץ, להתהלך לאט ממקום למקום, כבר לא שש לרוץ אחרי חתולים ברחוב ועוד…
  • במידה ושמרתם לו כל חייב על תזונה נכונה, בחלק מהמקרים, הכלב שלכם יתחיל לאכול פחות כשיתבגר. זה כמובן בגלל שהוא הרבה פחות פעיל ואנרגטי אז החילוף חומרים שלו יותר איטי וככה גם הצורך שלו באנרגיה לגוף פחותה. מה שגורם לו לאכול פחות אוכל / בחלק מהמקרים להשמין מהאוכל ולכן צריך לשים לב שאולי ייתכן וצריך להוריד לו בכמות האוכל היומית.
  • צריך לצאת פחות לטיולים לעשיית צרכים. זה גם כתוצאה מאנרגטיות פחות – הכלב כבר לא עם מערכת חילוף חומרים גבוהה ולכן הוא לא צריך ללכת לטיול כמו שהיה צריך לפני כן. ואם בעבר היה יוצא 3 פעמים לטיול, בהרבה מהמקרים בגיל מבוגר הכלב יצטרך רק פעמיים ביום לצאת החוצה.
  • הגוף של כלב בוגר הרבה יותר פגיע, הוא חשוף יותר למחלות ולנזקים מכיוון שהגוף שלו מזדקן ונחלק (ממש כמו בני אדם. ידוע שכל שנה של כלב שווה ל-7 שנים של בן אדם. ז"א – גיל 15 לכלב זהו גיל 105 לבן אדם! ) ולכן צריך לשמור עליו יותר מהקור ומנזקים חיצוניים.
  • הרבה פעמים תראו שכלב בוגר יהיה יותר ממושמע ממה שהיה בזמן שהיה צעיר. זה נובע מהסיבה שכאשר הכלב היה צעיר הוא חיפש כל הזמן להוציא מרץ ולהשתולל ובכוונה לא הקשיב לבעלים שלו. בגיל מבוגר כבר אין לו את המרץ הזה, וכשהבעלים אומר לו "בא" או "חוזרים הביתה" בטיול, הוא ממושמע ועושה מה שאומרים לו, ולא מחפש ריגוש כלשהו.

אז מה מומלץ להביא לכלב המבוגר שלנו לאכול?

בגדול, האוכל הרגיל יהיה בסדר גמור, אך יש כלבים מסוימים שעם ההתבגרות גם השיניים שלהם נחלשות והם נעשים חלשים יותר ומומלץ מאוד לבדוק אם קיים אוכל רך (ומתאים) יותר לכלב שלכם, כדי לעזור לו. כמובן צריך להיות יותר ערניים לכלב המבוגר ולראות שאין שום מחלה כלשהי שהחליטה לתקוף אותו או כל דבר אחר.

 

Be the first to comment

Leave a comment