אוכל לכלב צעיר

אוכל לכלבים צעירים וחזקים IMG_1237 (2)

המצב האדיאלי של הכלב שלנו ברוב שנות חייו היא כזו: חזק, בריא וצעיר.

לכן, האוכל שאנו צריכים להביא לו ברוב שנות חייו (שהן לא כשהוא גור, ולא כשהוא מזדקן ובא בימים) אמור להיות כמעט וזהה (למקרים חריגים שכלבנו משמין ואנו רוצים לעשות לו דיאטה או מכל מיני סיבות אחרות).

יש כמה נקודות שחשוב מאוד לזכור כאשר מביאים לכלב שלנו לאכול:

  • אוכל ביתי – בראש ובראשונה להשתדל מאוד לא להביא לו שאריות של אוכל שאנו אוכלים. מדוע? כאשר אנו מביאים לו שאריות אנו מעודדים את ההשמנה שלו ואת אי הסדר בעדיפויות שלו לאכול. דבר כזה יגרום לכלבנו להשמין ויצור אצלו בעיה בלאכול את האוכל היומי הרגיל שלו. וזה מהסיבה הפשוטה, כשהוא יבין שהוא מקבל שאריות הוא יעדיף לחכות לשאריות של בשר ואוכל הרבה יותר טעים מהאוכל הרגיל שלו ויימנע מלאכול את האוכל הרגיל. בנוסף, זה גם גורם להרגלים שליליים אצל הכלבים כמו לרבוץ ליד מי שאוכל, ותמיד לחכות לקבלת מזון שהוא לא האוכל הרגיל שלו. דבר זה כמובן פסול מכל בחינה שהיא.
  • חטיפים – מותר ורצוי להביא חטיף (מיוחד לכלבים) רק במידה וזה במידה מבוקרת ונכונה. מה הכוונה? כאשר אנו קונים לכלבנו חטיף, דבר ראשון שצריך לבדוק זה שהחטיף הזה הוא לכל הפחות לא מזיק. יש הרבה חטיפים שיש בהם המון זבל והמון שטויות ומאוד כדאי להימנע מהם. בנוסף, להביא לכלב שלנו חטיף רק על דברים טובים שהוא מבצע, או כשמתרגלים איתו משהו. למשל ללמד אותו להביא יד, ללמד אותו לשבת, לחכות ועוד דברים… אם מביאים לכלב סתם חטיף בלי להתייחס למה שעשה לפני, הוא עלול לחשוב שעשה משהו מקובל (כשאין לנו מושג מה הוא עשה לפני כן) ופתאום הוא יעשה דברים שלא מקובלים עלינו ולא נבין מאיפה הוא קיבל את הלגיטימציה אליהם.
  • אוכל בסיסי – האוכל הבסיסי והטוב, מומלץ מאוד לקנות מותג ידוע. ומה זה מותג ידוע? בחיפוש זריז באינטרנט וגם בחנות כלבים שאתם מעוניינים לקנות ממנה, תוכלו בקלות לראות אילו מותגים הם הטובים ביותר (אנו בהמשך נעלה המלצות אובייקטיביות, אבל כרגע אנו רק מסבירים על זה) ולראות מה הכי טוב לקנות. צריך גם לדעת שהרבה פעמים אוכל איכותי שיכול לעלות יותר יוצא הרבה יותר משתלם גם כלכלית. הסיבה היא שהרבה פעמים אוכל איכותי יותר יהיה שימושי לזמן ארוך אפילו עד פי 2 מאוכל לא איכותי. מכיוון שאם הכלב שלנו צריך לאכול 400 גרם של אוכל לא איכותי כל יום, מהאוכל האיכותי הוא יצטרך בחלק מהמקרים רק 200 גרם. הסיבה היא שיש הרבה יותר סיבים תזונתיים וויטמינים שמספיקים לכלב שלנו באוכל איכותי ואין צורך להביא לו יותר מ200 גרם. מה שמביא אותנו לזה שצריך תמיד לראות לפי ההמלצות שעל שקית האוכל – איזו כמות וכמה פעמים ביום יש להביא לכלב שלנו.

לסיכום,

האוכל שהכלב שלכם מקבל במהלך חייו מאוד חשוב, וישפיע על תוחלת החיים שלו ואיכות חייו. (ובמקרים רבים גם על המשמעת שלו.).

מחקרים שעשו גילו שכלבים שאכלו נכון ובריא היו כלבים הרבה יותר בריאים, וחיו כשנתיים! יותר מכלבים אחרים שאכלו באופן לא בריא.

* אז אל תשכחו, כלב שמח זה כלב בריא ! 🙂DSC00269

Be the first to comment

Leave a comment