סירוס כלב ועיקור כלבה

לעקר ולסרס כלבים

מאז ומתמיד היה דגש על לסרס את כלבינו, ולעקר את כלבתנו – מדוע?

תמיד יש כמות כלבים מאוד גדולה, בכל אזורי האימוץ של הכלבים, שבהם ניתן למצוא עשרות אם לא מאות כלבים שמחכים לאימוץ. הכמות הגדולה הזו נובעת מהסיבה הפשוטה שכלבה שלא עוקרה, מזדווג עם כלב אחר מתוך דחף חייתי ואימהי להמשך השושלת הגנטית שלה – ללא שליטה. ומביאה לעולם גורים (בין 3-10 תלוי בסוג הכלב, לפעמים יש סטיות לפה ולפה.).

לצערנו כמות הכלבים שמחכים לבתים חמים לעומת הבתים שמאמצים כלבים היא ללא פרופורציה. אין אפשרות למצוא לכל הכלבים בתים ולכן במידה ולא מסרסים את הכלבים שלנו, נוספים עוד ועוד כלבים למעגל האימה והחיים הקשים. החיים בבתי המחסה של האמותות לצער בעלי חיים למיניהן אינם חיים אמיתיים לכלבים.

לכן, צריך ללכת לעקר ולסרס את הכלב שלכם.

כיום, רוב  הכלבים שמחכים לאימוץ כבר מסורסים מראש ולכן זה לא צריך להדאיג את הבעלים שבאו לאמץ. אך לא תמיד זה ככה ויש לבדוק לפני שהכלב שאתם באים לאמץ מסורס – ואם לא, ללכת לוטרינר ולסרס/לעקר אותו. דבר זה ימנע ממכם כאבי ראש עתידיים:

  • כאשר הכלב מסורס, הוא משתולל (הרבה) פחות. היצר הגברי וההורמון הגברי והדחף החייתי יורד בהרבה מה שמקל על האילוף של הכלב, על הגידול שלו ועל ההסתדרות איתו. בין אם בטיולים ובין אם בבית.
  • כלבה מעוקרת זה על אותו עיקרון. בנוסף, לא תהיה לכם אף פעם הפתעה פתאום שהיא הזדווגה עם איזה כלב בטיול כלשהו בלי ששמתם לב ופתאום היא בהריון. גם זה יחסוך לכם את המחזור שאמור להיות לה כל כמה זמן (שזה כאב ראש בפני עצמו).
  • ככה תעזרו ותתנו יד בלעצור את מעגל האימה של הכלבים שלא מוצאים בית חם שיאמץ אותם.

סירוס הוא דבר שבשגרה אצל וטרינרים. לכן כל וטרינר שתלכו אליו בכל מרפאה לבעלי חיים יוכלו לסרס את כלבכם ולהדריך אתכם מה לעשות הלאה. פשוט התקשרו למרפאה הקרובה ותתאמו איתם. המחיר גם אינו יקר ושווה לכל כיס.

Be the first to comment

Leave a comment