פקינז

היסטוריה

פקינז – מקור הגזע מגיע מסין. בסין רואים בסמל של האריה כסין לאומץ לב וגבורה. מאחר ובסין לא היו אריות, הסתפקו בגזע הפיקינז שדומה מאוד לצורתו של האריה.

בשל כך, זכה הפקינז לגדול במשפחת המלוכה עם הקיסר והתלווה אליו לכל מקום אשר הלך. כמו כן, שמו ניתן לו על שם העיר "פקין" שבסין.

ישנה אגדה מפורסת, (לא היינו מסתמכים כל כך על נכונותה) שמספרת שהפקינז יצא כתוצאה משילוב של קוף ואריה. מספרים שהאריה התאהב בקופה – וכתוצאה מכך יצא להם הפקינז. שגופו ורעמתו (היחסית) דומה לאריה, ופרצופו מזכיר לעתים קרובות את פרצופו של הקוף.

תכונות ונתונים פיזיים

כלב הפקינז ידוע כיום ככלב משחק ושעשועים. אך אין להמעיט בערכו לשמור על הטריטוריה שלו, ולא יחשוש לקפוץ על כלב גדול ממנו בהרבה על מנת להגן על הטריטוריה שלו. הפקינז גם נאמן מאוד לבעליו, אך מומלץ מאוד לחנך אותו כבר מגיל קטן לדברים בסיסיים ולגבולות מכיוון שמאוד קשה ואף כמעט ובלתי אפשרי לשנות את אופיו כאשר הוא מתבגר.

תוחלת חיים: כ12 שנים – ככול שהגידול של הכלב בריא יותר, ושומר על אורח חיים אנרגטי, ככה גדלים הסיכויים לחיים ארוכים יותר.

גובה: כ35 סנטימטרים.

משקל: כ4 קילו. – כמו כן, יש סוגי פקינז ששוקלים גם כ2.5 קילו, ואף כאלו ששוקלים באזור ה6 קילו.

מחלות נפוצות

נוטים לבעיות ראיה רבות בשל מבנה העיניים שלהם, מבנה גופם גורם להם הרבה פעמים לבעיות גב, בעיקר לכאלו שמשמינים יתר על המידה. כמו כן, קוצר נשימה בין הבעיות הכי בולטות אצל הפקינזים בשל מבנה הפנים שלהם, שמקשה להם על הנשימה.

מידע נוסף

מומלץ לאזן את כמות המזון שנותנים לפקינז, בנוסף מומלץ מאוד לתת להם אוכל טוב ואיכותי. הסיבה לכך היא שהם נוטים להשמנה, ובשל מבנה הגוף הקטן שלהם והרגליים הקטנות שלהם, מאוד קשה להם לסחוב (ואינם בנויים לכך) משקל עודף.

כמו כן, מומלץ להקפיד לסרק את הפקינז על מנת שלא יוצרו לו קשרים בשערות. מומלץ לקחת לספר שיספר אותו בצורה אופנתית, וגם ידע לספר אותו ככה שבעונת החורף שערות הגוף שלו יגנו עליו מפני הקור.

 

 

Be the first to comment

Leave a comment